Skip to content

Futbolo žiniasklaida

birželio 30, 2008

Dažnas futbolo megėjas, o taip pat ir futbolo veikėjai, skundžiasi, kad Lietuvoje žiniasklaida futbolui skiria mažai dėmesio. Bet ar nevertėtų pradėti nuo to, kad tokia žiniasklaida yra ir jos nemažai.

Internetas

www.futbolas.lt. Turbūt geriausiaas futbolo tinklapis Lietuvoje, kuris neseniai visiškai pakeitė savo veidą. Žinoma, kol kas turi problemų su srautais, bet ateityje turėtų pasitaisyti. Šis tinklapis yra skirtas tik Lietuvos futbolui. Jame galima rasti video naujienų bei fotogalerijas, turi ir RSS funkciją. Iš tiesų neblogai, nes kiti futbolo tinklapiai tuo pasigirti tikrai negali. Dabar šį tinklapį administruoja tie patys žmonės, kurie tvarko www.eurofootball.lt.

www.eurofootball.lt. Tinklapis, kuris visai neseniai rašė ir apie Lietuvos futbolą. Tačiau atsinaujinus www.futbolas.lt, dėmesį skiria tik užsienio futbolo naujienoms. Tinklapis neapsiriboja tik naujienomis, jame taip pat galima rasti straipsnių. Šiam tinklapiui reikėtų atnaujinimo ir įdiegti RSS funkciją.

www.ivartis.lt. Seniausias tinklapis Lietuvoje, kuris rašo apie futbolą. Labai džiaugiausi, kai jis pradėjo savo veiklą, nes iki tol nebuvo jokio tinklapio, kuris visą dėmesį skirtu tik futbolo naujienoms. RSS nepalaiko ir tiesiog reikalauja atnaujinimo.

www.alyga.lt. Pradedant rašyti šį postą norėjau laikytis taisyklės, kad neminėsiu futbolo organizacijų tinklapių, tačiau www.alyga.lt pateikia futbolo naujienas iš Lietuvos. Kartais galima aptikti fotoreportažų, bet šiuo metu jame nėra daug informacijos. RSS nėra ir taip pat reikia atnaujinimo, nes nėra patrauklus lankytojams. Jei kas nors bandys įrodyti, kad reikia džiaugtis bent tokiu, tai atsakysiu, kad futbolo mylėtojas yra vartotojas, kuriam turi būti pateikiamas geras produktas.

Internetiniai dienoraščiai (blogai)

Man yra žinomi du blogai, kurie rašo apie futbolą.

Futbolo Analitikas (http://futbolo.analitikas.lt). Gana dažnai atnaujinamas ir rašo įvairiomis futbolo temomis (prognozės, apžvalgos ir t.t.).

Futbolo ekspertai (http://futbolo.blogas.lt). Rečiau atnaujinamas už pirmajį, tačiau įdedamos mintys yra įdomios ir vertos diskusijų.

Radijas

Šiuo metu man žinoma tik viena laida, kuri yra skirta tik futbolui. Tai “Žinių radijo” bangomis transliuojama laida “Futbolo savaitė”. Laidą veda žurnalistas Aurimas Budraitis. Galėtų būti ilgesnė. Senesnių laidų transliacijas galima parsisiųsti iš “Žinių radijo” laidų archyvo.

Spauda

Futbolo ekspresas. Vienintelė spausdintinės žiniasklaidos priemonė, kuri rašo tik apie futbolą. Seniau buvo leidžiamas kaip savaitraštis, tačiau po kurio laiko tapo dienraščio “Respublika” priedu. Pasirodo trečiadieniais.

Papildomai

Šioje vietoje paminėsiu online leidinį “Sportas Online”, kuriame rašoma apie įvairias sporto šakas. Jame yra nemažai skirta vietos futbolui. Leidžia “Sporto zona”.

Gal jau teko skaityti Delfi, kad “MKG” komanda realiausiu savo ateities projektu laiko žurnalą apie futbolą. Lieka laukti to meto, kai šie planai taps realybe.

Taip, o televizijoje laidos apie futbolą nėra ir turbūt artimiausiu laiku nebus. Reikia džiaugtis, kad Futbolas.lt komanda kuria laidą apie futbolą, tačiau norėtusi, kad tokia laida būtų rodoma televizijos.

Reklama
No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: